Biga ile ilgili geçmiş yıllarda 'kıyısında geçilen şehir' eleştirileri yapılıyordu. Son yıllarda kültür sanat etkinlikleri, alışveriş günleri gibi etkinliklerin yanı sıra ulusal televizyon kanallarının ilgisi ve yapılan düzenlemelerle Biga dikkat çeken bir konuma ulaştı. Kocabaş Çayı köprü üstü kaplaması, katlı otopark, kapalı pazaryeri ve Kocabaş Çayı çevresi düzenleme çalışmaları tamamlandığında ise Biga'nın çehresinin tamamen değişmesi hedefleniyor.

Biga Belediyesi'nin tanıtım çalışmaları kapsamında 11 adet tabela Çanakkale-Biga ve Bandırma-Biga istikametinde hareket eden sürücülerin dikkatini çekecek şekilde yerleştirildi. Bu tanıtım tabelalarında Biga Ulu Camii, Halimbey Konağı Kent Müzesi, Nilüfer Gölü, Biga eti, Biga lokumu, Biga köftesi, Biga Şehitliği, Bahçelili Mehmet Çavuş Anıtı ve Savaş Galerisi, Tarihi Namazgah ve nohut kahvesi yer alıyor ve yol boyunca hareket halindekiler Biga'ya davet ediliyor.

Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etmeye giden yurt içi turistlerin Biga'ya da uğramalarını sağlamak için ise çalışmalar planlanıyor.

Biga Belediyesi'nden yapılan çalışma ile ilgili kısa bir açıklama yayınlanarak; "Biga'mızın 'kıyısından geçilen' değil, 'yaşanacak bir şehir' olması için çalışıyoruz. Çanakkale-Biga ve Bandırma-Biga istikametini kullananların ilçemize dikkatini çekmek, yerel ekonomimizi canlandırmak hedeflerimiz doğrultusunda tanıtım tabelalarımızı yerleştirdik" ifadelerine yer verildi.

 

 

  •    Kıyısından geçilen değil, yaşanacak şehir...
  •    Kıyısından geçilen değil, yaşanacak şehir...
  •    Kıyısından geçilen değil, yaşanacak şehir...
  •    Kıyısından geçilen değil, yaşanacak şehir...

 
 
 
Copyright© 2004 - 2016 Biga Belediyesi Tüm hakları saklıdır.