Balıkkaya Atış Poligonu'nda Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü'nün organizasyonunda gerçekleştirilen trap atışları trap ve skeet kategorilerinde yapıldı. Amatör trap dalında 47, profesyonel trap dalında 53 ve skeet dalında 70 olmak üzere 170 sporcu yarışmalara katıldı.

Saat 10:00'da başlayan atışlar, 16:00'da sona erdi. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, atışların ardından Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Başkanı İlker Eren ile birlikte dereceye giren sporculara kupa, madalya ve altın ödüllerini verdi.

Ödüllerin verilmesinin ardından temsili olarak Başkan Işık da eline silahı aldı ve skeet atışı gerçekleştirdi. Atıştan sonra konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Biga'mızın kurtuluşunun 95. yıldönümünü kutluyoruz. Trap atışlarımızla kutlamalarımız başladı. Bizim için Biga'mızın düşman işgalinden kurtuluşunu her yıl daha büyük bir coşkuyla kutlamak önemli bir görev. Bu yılki trap atışlarımızı da kazasız belasız tamamladık. Bu yılki atışları organize eden Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübümüze ve etkinliğe katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum. Biga'mızın Kurtuluşu'nun 95. yıldönümü kutlamalarına tüm Bigalıları davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Dereceye giren sporcular şöyle:

Amatör Trapcılar:

1)Sinan Özsarı

2)Kadri Arslan

3)Süleyman Umut

Profesyonel Trapçılar:

1)Murat Kaplan

2)Mehmet Kızıl

3)Semih Eser

Skeet Dalında Dereceye Girenler:

1)Mehmet Kızıl

2)Mehmet Şevik

3)Ufuk Doğan

 

 

  • 95. yıl kutlamaları trap atışları ile başladı
  • 95. yıl kutlamaları trap atışları ile başladı
  • 95. yıl kutlamaları trap atışları ile başladı
  • 95. yıl kutlamaları trap atışları ile başladı

 
 
 
Copyright© 2004 - 2016 Biga Belediyesi Tüm hakları saklıdır.