Anneler Günü'nde Biga Belediyesi tarafından annelere özel etkinlikler gerçekleştirildi. Biga Belediyesi ekipleri önce Biga Şehir Parkı'nda Anneler Günü etkinliğine katılanların Anneler Günü'nü karanfil hediye ederek kutladılar.
 
Ece Kumkale 'Hassas Anne' söyleşisi kapsamında şunları söyledi:
 
"Anne olmak gerçekten dünyanın en güzel şeyi. Ama bir anne evladını anlayabilmeli onunla kaliteli vakit geçirmelidir. Çocuklarınızın daha iyi bir büyüme sağlaması için en önemli nokta o size bir şey sorduğunda anne ve baba olarak ona aynı cevabı vermelisiniz. Aksi takdirde kafası karışacak ve kendi doğrusunu bulmaya çalışacaktır. Bu da çocuğun gelişimi açısından sakıncalıdır. Siz fikir ayrılığı yaşarsanız çocuğunuz da ileride bu fikir ayrılıklarını yaşayacaktır. Eğitim yaşına geldiğinde uzmanlar kreşe yollamanızı öneriyor. Ben de öneriyorum. Çünkü çocuğunuz kendi yaş gruplarıyla birlikte zaman geçirerek öğrenme kabiliyetini daha çabuk geliştirecektir. Yani o yapabildiyse ben de yaparım mantığı oluşacaktır. Çocuklarınızı mutlaka spora yollamaya çalışın. Spor hem bedensel hem zihinsel açıdan iyi olduğu gibi enerjisini doğru şekilde kullanmayı da öğrenecektir. Onların gelişimi için önce kendimizi geliştirmemiz gerekli. Onlara daha yararlı ve faydalı birer anne ve baba olmalıyız. Ne yazık ki anneler olarak biz en büyük hatayı doğumdan sonra yapıyoruz. Baba çocuğun altını almak istediğinde ya da mama yedirmek istediğinde, bizler 'sen yapamazsın' diyerek onları uzaklaştırıyoruz. Bunu yapmayalım bırakın babaları da onların ihtiyaçlarıyla uğraşsın. Bu hem baba ve çocuk arasındaki bağları daha da sağlamlaştırır hem de babanın çocuğuna faydalı olmasını sağlar. Çocuklarınızı ayrı ayrı değil her aşamada birlikte büyütüp birlikte ilgilenmelisiniz."
 
Ece Kumkale'ye Biga Belediyesi adına teşekkür çiçeğini izleyiciler arasından Necmiye Doğramacı verdi.
 
Aynı gün Atatürk Kültür Merkezi'nde annelere özel saat 20:30'da Şef Şerife Gümülcine'nin yönettiği ve Murat Gülcen'in sunduğu Biga Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu sahne aldı. Huseyni makamında gerçekleştirilen karma fasılda türküler, anneler için söylendi. Katılanların keyifli dinlediği konserin sonunda salondaki izleyiciler arasından Birsen Öğrenç koroya teşekkür için Biga Belediyesi adına çiçek takdim etti.
 
 
  • Biga Belediyesi Anneler Günü'nü kutladı
  • Biga Belediyesi Anneler Günü'nü kutladı
  • Biga Belediyesi Anneler Günü'nü kutladı
  • Biga Belediyesi Anneler Günü'nü kutladı

 
 
 
Copyright© 2004 - 2016 Biga Belediyesi Tüm hakları saklıdır.