Biga Belediyesi Karate Okulu, Kepez Spor ve Çanakkale Geçilmez Karate Kulübü'nün sporcuları, Bulgaristan’ın Albena kentinde düzenlenen Avrupa Shotokan Karate Şampiyonası’nda 9 altın, 11 gümüş, 9 bronz madalya alarak ülkeler genel klasmanda Avrupa üçüncüsü oldular.

 

Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan haberine göre Bulgaristan Albena şehrinde gerçekleştirilen 10.W.S.F Avrupa Shotokan Karate Şampiyonasında Çanakkale’yi temsil eden Biga Belediyesi Karate Okulu, Kepez Spor ve Çanakkale Geçilmez Karate Kulübü büyük başarı elde etti.

 

Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Moldovya, İngiltere, Fransa, Türkiye, Gürcistan, Polonya, Azerbaycan, İtalya, İsviçre, Almanya, İsrail, Filistin ve Çekya, ülkelerinden toplam 1043 sporcunun katıldığı şampiyonada Biga Belediyesi Karate Okulu Kepez Spor ve Çanakkale Geçilmez Karate kulübü ülkeler genel klasmanda Avrupa üçüncülüğünü göğüsledi.

 

Sporcularımız ise 9 altın, 11 gümüş, 9 bronz madalya alarak bireysel yarışlarda da Avrupa Şampiyonu oldular.

 

Çanakkale Karate İl Temsilcisi Süleyman Orhan ise; "Biga Belediye Başkanımız İsmail Işık'a desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sporcularımızı da bu büyük başarı için tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

10.W.S.F Avrupa Shotokan Karate Şampiyonasında Dereceye Giren Sporcularımız İse Şöyle:

 

Alparslan Öz – Altın Madalya (8-9 yaş kategorisinde)

Bahar Koray – Altın madalya (9 yaş kategorisinde)

Yıldıray Uğural – Altın madalya (10-11 yaş kategorisinde)

Alişan Akkaya Altın madalya (12-13 yaş kategorisinde)

Zeynep Akkaya Altın madalya (14-15 yaş kategorisinde)

Defne Çakaloz Altın madalya (8-9 yaş kategorisinde)

Rana Berfin Orhan – Bronz madalya (Genç Bayan +59 kg kategorisinde)

Rana Berfin Orhan – Gümüş madalya (Büyük Bayanlar 61 Kg kategorisinde)

 

10-11 Yaş Kız Takım Avrupa Şampiyonu

Bahar Koray – Altın madalya

Beyza Akkaya -Altın madalya

Emine Azra Koşa – Altın madalya

Defne Çakaloz – Altın madalya

 

Erkek 10-11 Yaş -Avrupa İkincisi

Yıldıray Uğural – Gümüş madalya

Oğuz Efe Kuralay – Gümüş madalya

Ateş Kuzey – Gümüş madalya

Sarp Ocak – Gümüş madalya

Timur Kaan Tınar – Gümüş madalya

 

12 13 yaş Shobu Sambon Kumite - Alişan Akkaya – Gümüş madalya

8-9 yaş Shobu Ippon Kumite – Boğaç Berke Eker– Gümüş madalya

 

8-9 yaş Shobu Ippon Kumite – Yiğit Kırat – Gümüş madalya

 

8 9 yaş Erkek Takım Kumite – Avrupa Üçüncüsü

Yiğit Kırat – Bronz madalya

Boğaç Berke Eker – Bronz madalya

Alparslan Öz – Bronz madalya

Yağız Özkan – Bronz madalya

 

 

  • Bigalı karateciler Avrupa Üçüncüsü
  • Bigalı karateciler Avrupa Üçüncüsü
  • Bigalı karateciler Avrupa Üçüncüsü
  • Bigalı karateciler Avrupa Üçüncüsü

 
 
 
Copyright© 2004 - 2016 Biga Belediyesi Tüm hakları saklıdır.