Çanakkale Karate İl Temsilcisi ve Biga Belediyesi Karate Antrenörü Süleyman Orhan yönetimindeki Bigalı karateciler yine madalyalarla döndüler. Çanakkale'de 22-23 Temmuz 2017 tarihlerinde düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma İllerarası Karate Şampiyonası'na 9 ilden 401 sporcu katıldı.


Beklenenin üstünde katılımla ve seyir zevki güzel müsabakalarla dikkat çeken şampiyonaya Biga'dan 80 sporcu katıldı. 60 sporcusu madalya kazanan Biga Karate Gençlik Spor Kulübü şampiyonayı genel klasmanda birinci tamamladı. Bigalı sporcular 12 altın, 13 gümüş ve 35 bronz madalya kazandılar.


Madalya ve şampiyonluk kupalarıyla şampiyon karateciler, aileleri, kulüp başkanı Demet Kurt, yönetim kurulu üyeleri ve antrenörler Süleyman Orhan ve Mürüvvet Orhan; Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ı ziyaret ettiler. Kupayı ve Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü tshirt'ünü Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'a teslim eden antrenör Süleyman Orhan; "Minik karatecilerimiz bizleri çok gururlandırıyor. Aktif sporcu sayımız şuan 400'ü aşmış durumda. Kayıtlı sporcular ise 1000'e yaklaştı. Çocuklarımızın bu yaşlarda disipline olabilmeleri için spor yapmaları çok önemli. Karate sporu çocukların hem dersleri için hem de sosyalleşebilmeleri için iyi bir motivasyon aracı. Bu nedenle ilgi de her geçen gün artıyor. Bize bu olanakları sağlayarak bizlere destek olduğunuz için teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.


Ziyaretten ve miniklerin başarılı olmalarından duyduğu memnuniyeti ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ise şunları söyledi:


"Miniklerimiz bizim geleceğimiz. Onların bu yaşlarda gösterdikleri başarıları izlemek, bu güzel anlara tanık olmak ve onların bu başarılarına katkıda bulunuyor olmak büyük mutluluk veriyor bizlere. Başarılar arttıkça daha çok gururlanıyoruz. Onlar ileride Biga'mızı karate camiasında uluslararası arenada da başarıyla temsil edeceklerine inanıyorum. Derslerinde de başarılı olmaları bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı. Ben tüm ailelerin çocuklarını karate ile tanıştırmalarının önemli olduğunu düşünüyorum. En azından bir defa ziyaret edip ortamı görsünler. Miniklerimizi de tek tek gözlerinden öpüyorum. Bu başarılarının devam edebilmesi için elimizden gelen desteği sağlayacağız."

 

 

  • Bigalı karatecilerden 60 madalya
  • Bigalı karatecilerden 60 madalya
  • Bigalı karatecilerden 60 madalya
  • Bigalı karatecilerden 60 madalya

 
 
 
Copyright© 2004 - 2016 Biga Belediyesi Tüm hakları saklıdır.