Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kentte faaliyet gösteren unlu mamül üretim yerlerinde Ramazan pidesi gramajı denetiminde bulundu.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırın denetimlerinde pidelerin gramajı yanı sıra; üretimi ve hijyen şartları başta olmak üzere iş yerlerinin ruhsat kontrollerini de yaptı.

Halkın güvenli ve kaliteli bir hizmet almasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen sıkı denetimlerde zabıta ekipleri kontrollerde çeşitli uyarılarda bulundu.

Halkın sağlığını etkileyen ve tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması yönünde yaptırımlar uygulayan ekipler, herhangi olumsuz bir durum ile karşılaşılması durumunda 153 numaralı telefonların aranması uyarısında bulundu.

Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce yapılan açıklamada  belirli aralıklarla gerçekleştirdikleri denetimler hakkında şu bilgiler verildi:

''Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak, birçok alanda belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz denetim çalışmalarımız kapsamında, Ramazan pidesi üretim yerlerinde incelemelerde bulunduk. Pide gramajı başta olmak üzere birçok kalemde gerçekleştirdiğimiz denetimlerde amacımız, vatandaşlarımızın sağlıklı ve kaliteli bir şekilde üretilen ürünleri almalarını sağlamaktır. Üç grup halinde çıktığımız denetimlerde ilçemizdeki bütün unlu mamül üretim yerlerini kontrol ettik.  Üretici esnafımıza gerekli hallerde uyarılarda bulunduk. Vatandaşlarımızdan bu konulardaki olumsuz bir durumla karşılaşmaları halinde 153 numaralı telefonları aramalarını talep ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

 

 

  • Zabıta'dan fırınlara Ramazan denetimi
  • Zabıta'dan fırınlara Ramazan denetimi
  • Zabıta'dan fırınlara Ramazan denetimi
  • Zabıta'dan fırınlara Ramazan denetimi
  • Zabıta'dan fırınlara Ramazan denetimi

 
 
 
Copyright© 2004 - 2016 Biga Belediyesi Tüm hakları saklıdır.